O nás

Hlavní činnosti

Chov včel

Chov včel je pro nás srdeční záležitost, a proto u nás naleznete vše, co je k němu potřeba, od zakázkové výroby přes včelařské potřeby až po poradenství.

Podrobnosti

Včelí produkty

U nás pořídíte všechny včelí produkty vyrobené z lokálních ekologických zdrojů v té nejvyšší kvalitě přímo od profesionálních včelařů.

Podrobnosti

Kurzy včelaření

Všechny námi pořádané kurzy chovatelů včel pro začátečníky vycházejí z více jak 30-leté praxe a potřeb začínajícího včelaře.

Podrobnosti

Včelař František Černík

Mojí velkou zálibou je chov včel

Chov včel je něco úchvatného a pokud jednou proniknete do tajů života včel, jste navždy pohlceni těmito zázraky. Zaujme Vás to natolik, že ho zařadíte svého každodenního života.

Pokud následně dokážete skloubit základy chovu včel a racionální včelaření, začnete mít z této záliby i mnohostranný užitek:

  • Získáte nové poznatky z přírodovědy
  • Získáte své vlastní včelí produkty ( med, pyl, propolis … )
  • Objevíte nové možnosti seberealizace i s možným zajímavým ekonomickým přínosem
  • Získáte nové přátele a kamarády
content-img-bee3

Historie mé cesty jako včelaře

Já jsem svou dráhu včelaře začal ve 13 letech, díky možnosti zapojit se do žákovského včelařského kroužku a za několik měsíců jsem měl svá 3 první včelstva. Postupně jsem chov rozšířil a získával potřebné zkušenosti. V roce 1989 jsem dokončil Ústřední včelařskou školu při ČSV v Praze.

V roce 2003 jsem souběžně se svými podnikatelskými aktivitami v oblasti strojírenství založil na Slovensku spol. s ručením omezeným s názvem Anemarie s.r.o. Jejím hlavním zaměřením byl chov včel, výroba úlů a doplňkových pomůcek pro chov včel ( manipulační zařízení … ) a poskytování poradenství ve včelařství. Stav kmenových včelstev se pohyboval mezi 50 – 70. Tyto aktivity vyústily ve zřízení vlastní včelařské prodejny, jejíž cílem byl prodej vlastních včelích produktů – tzv. prodej z dvora.

V prosinci 2014 jsem tyto podnikatelské aktivity na Slovensku ukončil a v současné době je přenáším do ČR. Činnost slovenské včelnice však zůstala nadále zachována. V květnu 2015 jsem začal budovat novou českou včelnici v CHKO Třeboňsko, jejímž cílem je chov včel, těžba včelích produktů a zázemí pro praktické ukázky z chovu včel pro zájemce o včelařství.

Začátkem roku 2016 jsem založil společnost Bee Bohemia s.r.o. V této společnosti jsem jednatel společnosti a zároveň osoba, která bude garantovat odbornost včelařských kurzů a jednotlivé kurzy osobně povedu.

Osvědčení

ABSOLVOVÁNÍ ÚSTŘEDNÍ VČELAŘSKÉ ŠKOLY

PROHLÍŽÍTEL VČELSTEV, VETERINÁRNÍ POMOCNÍK

VČELAŘSKÝ ODBORNÍK APITERAPIE