Mateří kašička

Ničím nenahraditelná

Mateří kašička je smetanově bílá až nažloutlá látka kašovité konzistence a není možné ji průmyslově vyrobit.

Mateří kašička

Mateří kašička je produkt hltanových žláz mladých včel dělnic (ve věku 5 -12 dní) a je ryze včelího charakteru. Touto kašičkou krmí včely všechny včelí larvičky 3dny po svém vylíhnutí z vajíčka. Další dny je jí krmena pouze larvička  ze které se má vylíhnout budoucí matka. Pouze doba krmení larviček touto mateří kašičkou rozhodne zda se následně vylíhne včela dělnice, nebo matka. Mateří kašička je velice nestabilní  ponechána na vzduchu velmi rychle ztrácí své účinky. Vzhledem ke svým silným a specifickým účinkům není vhodné ji aplikovat dlouhodobě. Vhodná je forma léčebných kůr dvakrát ročně.

Prodáváme mateří kašičku

Zanechte nám kontakt a my Vás informujeme o aktuální dostupnosti mateří kašičky.

Využití mateří kašičky

Je vysoce výživný produkt s mimořádně vysokým obsahem  proteinů, vitamínů a zejména pro lidský organismus nenahraditelných aminokyselin , které si lidský organismus nedokáže sám vyrobit (musí je dostat v hotové formě). Zároveň má mateří kašička antibakteriální , tonizující , protiradiační a imunitní účinky. Nemá vyhraněný účinek, ale zasahuje do celkové látkové výměny. Celkově silně zvyšuje obrany schopnost organismu, je tedy cenným podpůrným léčivem při celé řadě chorob.

Způsob užívání a dávkování

Existuje několik způsobů užívání (její forma). Při jejím užívání a s tím spojeném dávkování záleží tedy na důvodu užívání ( nemoc, či prevence ), stavu člověka a dále na formě mateří kašičky (kombinace medu sMK, dražé s obsahem MK, kapsle, lyofilizované MK nebo čestvá – natur).

Ideální užívání MK jako prevence je natur MK 1xdenně pod jazyk v na lačno v dávce 100 mg, případně 3x denně po 20 mg 30 min. před jídlem po dobu max. 20 dní.

Nejvhodnější je způsob 2 léčebných preventivních  3 týdenních kůr, vždy po 2 až 3 měsících. Nejlépe na jaře a na podzim. U preparátů s MK dodržujte návod. Užívání MK konzultujte s lékařem.

Skladování mateří kašičky

Mateří kašička je velice citlivá látka, s výjimkou zlata a platiny nesnáší styk s kovy. Škodí ji sluneční světlo, teplo, kyslík a jakékoli nečistoty. Vlivem působení těchto škodlivých elementů, rychle ztrácí své účinky! Dlouhodobě ji lze skladovat v mrazničce v malých dávkách, určených na rychlou konzumaci. Takto vydrží až 1 rok.

Máte-li dotaz ohledně tohoto produktu, neváhejte nám ho sdělit. Děkujeme.